zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Nagle… buch! Biblioteka w ruch!

Data dodania: 08 listopada 2017
Nagle… buch! Biblioteka w ruch!

Po dwóch miesiącach zakończył się podjęty przez nas we współpracy z ZSP nr 2 w Legionowie projekt pod hasłem „Nagle… buch! Biblioteka w ruch!”. W jego ramach staraliśmy się przekonać uczniów miejscowych szkół podstawowych, że biblioteka może być miejscem rozwijania pasji, a jej przestrzeń możemy kształtować wspólnie.

W pierwszym etapie uczestnicy naszych zajęć poprzez burzę mózgów wybrali dziedziny, które uznali za najbardziej fascynujące oraz zdecydowali w jaki sposób pragną zaprezentować je w przestrzeni biblioteki. Nadeszła pora, by zamienić myśl w działanie, a ponieważ dziecięca kreatywność nie zna granic, Poczytalnia zamieniła się w gęstą dżunglę, a nawet wfrunęły do niej… najprawdziwsze sowy!

Nasi młodzi zoologowie stworzyli memy i kubiki z najciekawszymi zwierzętami a nawet myszkowali przy materiale genetycznym tworząc zwariowane krzyżówki, jak króliczy rekin grzywiasty czy pajęcza ryba skrzydlata. Ornitolodzy po zetknięciu się z żywymi sowami, skonstruowali dla siebie skrzydła, a astronauci miniaturę kosmosu i rakietę. Część dzieci spotkała się z panią architekt, która wtajemniczyła je w tajniki planowania przestrzennego, aby mogły zbudować jak najbardziej realistyczną makietę miasta. Ci, którzy woleli niezurbanizowany teren dżungli, wycinali liście, skręcali liany, rozmieszczali pluszowe i papierowe zwierzęta oraz sklejali obrysy swoich dłoni w jedną, ogromną, kolorową papugę. Zafascynowani wczesną fotografią skonstruowali camerę obscura, a amatorzy zagadek urządzili 3 escape roomy inspirowane mitologią grecką.

25 października przyszedł czas na podsumowanie. Tym razem oddaliśmy dzieciom salę widowiskową, aby mogły osobiście zaprezentować efekty naszej dwumiesięcznej współpracy przed kolegami, a także gościem specjalnym – którego również uczniowie wybrali sami – prezydentem Legionowa. Była zatem zbiorcza wystawa wszystkich projektów, uściski dłoni i piątki z głową miasta, piñaty, mnóstwo śmiechu i premierowa projekcja Oskarowego filmu. Jako, że dziecięcy entuzjazm i energię nie sposób wyczerpać, znakomita większość naszych młodych uczestników wyraziła ponowną chęć współpracy z Poczytalnią. Co nam zatem pozostaje? … Brać się ponownie do pracy!

/MBP/

Nagle… buch! Biblioteka w ruch!
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie