zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Narodowa Debata o Rodzinie

Data dodania: 15 października 2018
Narodowa Debata o Rodzinie

Barbara Mierzejewska, dyrektor Żłobka Miejskiego w Legionowie już po raz drugi wzięła udział w Narodowej Debacie o Rodzinie w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jako jeden z nielicznych dyrektorów żłobków podległych Ministerstwu Rodziny. W wydarzeniu brało udział wielu zacnych gości, autorytetów w dziedzinie nauki o rodzinie, ochrony rodziny, troski o zdrowie rodziny oraz liczne grono osób na co dzień współpracujących z rodziną.

Minister Elżbieta Rafalska podkreśliła w swoim wystąpieniu, że stoją przed państwem nowe zadania. "Ale jedno jest pewne, nie przetrwamy jako naród bez silnej rodziny". Jej zdaniem wskaźnikiem siły narodu nie może być tylko wzrastający poziom PKB, przekładający się na polepszenie warunków materialnych społeczeństwa. Zapowiedziała, że przy stanowisku minister powstaje specjalna Rada ds. rodziny. Poinformowała też, że planowane jest w przyszłym roku zorganizowanie Międzynarodowego Forum Rodziny.

Minister Elżbieta Rafalska powiedziała, że to rodziny przez lata pielęgnowały patriotyzm i ducha polskości. "Zaborcom nie udało się zniszczyć naszej narodowej tożsamości, języka, sztuki, religii, literatury, nauki, muzyki, pamięci o przeszłości." - mówiła.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zwrócił uwagę, że rodzina jest ważna w kwestii zdrowia. "Są dane, które mówią o tym, że osoby samotne żyją krócej. Dlatego, że opieka najbliższych daje korzyści zdrowotne. To jest wychowanie do pewnego zdrowego trybu życia. Nie poradzimy sobie z wyzwaniami chorób cywilizacyjnych, jeżeli nie będzie wychowania
w domach u dzieci" - powiedział minister.

Temat tegorocznej debaty to, „Rodzina miejscem wychowania do wartości”, to konieczność spojrzenia na polską rodzinę, jako na niezastąpione miejsce przekazywania wartości. Rodzina jest wspólnotą w najważniejszym, stopniu warunkującą rozwój szacunku dla drugiej osoby, kształtowania postaw patriotycznych, poszanowania praw, dbałości o dobro wspólne, gospodarność i pracowitość.

Plonem ubiegłorocznej debaty jest publikacja Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pt: „Główne potrzeby polskiej rodziny” w której zamieszczony jest mój artykuł na temat jakże ważny - Rodzina:

Rodzina – to mama, tata i ja

Rodzina – to rodzeństwo i ja

Rodzina – to babcia, dziadek i ja

 

Tegoroczna Narodowa Debata o Rodzinie wpisuje się w obchody Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości.

/mat. Barbara Mierzejewska/

Narodowa Debata o RodzinieNarodowa Debata o Rodzinie
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie