zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Noche de Flamenco. Impreza Biletowana

Data dodania: 09 października 2017
20 października 2017
Lokalizacja:
Godzina: 00:00
Noche de Flamenco. Impreza Biletowana

Bilety (25 zł) i szczegółowe informacje:

22 732 00 36  wew. 104

info@bibliotekalegionowo.pl

lub osobiście w sekretariacie Poczytalni (II piętro budynku dworca kolejowego, ul. Kościuszki 8A)

Wydarzenie odbędzie się w godzinach: 20:00-22:00

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z kulturą Andaluzji!

Wystąpią:

ALEJANDRO SILVA TRIO – koncert muzyki flamenco

Alejandro Silva urodził się w 1984 roku w Kadyksie. Jest synem śpiewaka flamenco Juana Silva i tancerki flamenco Carmen Cea. Od urodzenia otoczony był kulturą flamenco. Swoją profesjonalną karierę zaczął w wieku 15 lat występując w niezliczonych teatrach. Wielokrotnie występował z najsłynniejszymi tancerzami i tancerkami flamenco. Zdobywca wielu nagród na najbardziej prestiżowych konkursach śpiewu flamenco w Hiszpanii. Akompaniowali mu najlepsi hiszpańscy gitarzyści. Jego repertuar to zarówno tradycyjne flamenco jak i tzw. flamenco  nuevo, czyli nowoczesna forma interpretowania tej sztuki. Jego występy przepełnione są energią i napięciem, ale przede wszystkim jest to pokaz jego mistrzowskich umiejętności wokalnych. W Legionowie będzie mu akompaniował Damian Kowaliński, pierwszy polski gitarzysta flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli , gdzie spędził dużo czasu pobierając lekcje u najlepszych mistrzów tego gatunku. W programie koncertu znajdują się utwory z gatunku flamenco puro, czyli tradycyjne pieśni i tańce z różnych regionów Andaluzji.

ANNA MENDAK – taniec flamenco

Anna Mendak to jedna z pierwszych i najbardziej znanych w Polsce tancerek orientalnych i flamenco.  Przez ponad 20 lat pracy scenicznej wystąpiła wraz z zespołami i solowo jako “Samira” na wielu festiwalach i imprezach zarówno artystycznych jak i komercyjnych, wielokrotnie była zapraszana  jako ceniony pedagog podczas licznych festiwali tańca i na zaproszenie szkół tańca i ośrodków kultury i sztuki w Polsce.

Ponadto w programie:

SUKNIE I STROJE SCENICZNE NADII MAZUR – wystawa

Nadia Mazur ukończyła 3-letnią Akademię Tańca w Sevilli oraz choregrafię na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Jest absolwentką Muzykologii na UW. Współpracuje z Operą Wrocławską, Teatrem Komedia [Zorro], Teatrem Kamienica, nagrywa dla telewizji (Polsat), we flamenco i paso doble kształci profesjonalistów np. Stefano Terrazzino czy Jana Klimenta, a także tworzy swoje spektakle taneczne i spektakle muzyczne. Zaprezentowane na wystawie stroje zostały uszyte w Hiszpanii. Stamtąd pochodzą również  akcesoria , ludowe chusty i kapelusze/sombrero.

 

MALARSTWO LA BOGUSHY – wystawa

Artystka na stałe mieszka w Grenadzie, Hiszpania.  Jest Cyganką. Od kilkunastu lat tańczy flamenco. Te elementy silnie wpływają na jej obrazy.

 

DEGUSTACJA TORTILLI – serwuje restauracja SOL Y SOMBRA

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie