zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Passent i Chutnik o kobietach, które walczą

Data dodania: 01 grudnia 2017
Passent i Chutnik o kobietach, które walczą/Fot. MBP w Legionowie

„Kobiety, które walczą – rozmowy z zawodniczkami sztuk walki” to najnowsza książka Sylwii Chutnik, w której autorka przedstawia prawdziwe wojowniczki. O takich właśnie bohaterkach, które nie boją się brutalności i „zrezygnowały” z kobiecości, ale też o swoich własnych preferencjach literackich i działalności feministycznej, autorka opowiadała podczas kolejnego spotkania z cyklu „Pasja Passent, czyli Świat Książki według Agaty”.

Pisarka, dziennikarka, kulturoznawczyni, przewodniczka miejska, zdobywczyni Paszportu Polityki, laureatka Damy Warszawy – to jeszcze nie wszystko, co można powiedzieć o Sylwii Chutnik. Ona sama dała temu wyraz, odpowiadając na pytania zadawane przez Agatę Passent oraz gości przybyłych na wieczór autorski. Mówiąc o swojej najnowszej książce, wyrażała podziw dla kobiet, które nie mają zahamowań i ot tak, same z siebie, stają na ringu. Trenujące zawodowo: Joanna Jędrzejczyk, Agnieszka Rylik i Iwona Guzowska oraz hobbystki: Małgorzata Halber i Natalia Fiedorczuk – to tylko niektóre bohaterki książki uprawiające boks, kick-boxing czy mieszane sztuki walki (MMA). Pomimo kontrowersji, zdecydowały się opowiedzieć o swojej pasji i niezrozumiałym dla wielu sposobie na życie.

Z kolei goście zgromadzeni na wieczorze autorskim byli pod wrażeniem wszechstronności Sylwii Chutnik. Zacięta w swoich działaniach jest również działaczką społeczną, należy do Porozumienia Kobiet i kieruje fundacją MaMa, która walczy o prawa matek w Polsce. Dlatego podczas spotkania nie mogło zabraknąć tematu wychowywania dzieci, ciągłej walki o równouprawnienie zarówno w sferze zawodowej, jak też prywatnej, a nawet mocno politycznego akcentu – planu wyburzenia Pałacu Kultury i Nauki. Na szczęście obeszło się bez światopoglądowych kłótni.

/Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie/

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie