zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Passent i Chutnik o kobietach, które walczą/Fot. MBP w Legionowie

Passent i Chutnik o kobietach, które walczą

Data dodania: 1 grudnia 2017

„Kobiety, które walczą – rozmowy z zawodniczkami sztuk walki” to najnowsza książka Sylwii Chutnik, w której autorka przedstawia prawdziwe wojowniczki. O takich właśnie bohaterkach, które nie boją się brutalności i „zrezygnowały” z kobiecości, ale też o swoich własnych preferencjach literackich i działalności feministycznej, autorka opowiadała podczas kolejnego spotkania z cyklu „Pasja Passent, czyli Świat Książki według Agaty”.

Cofnij

Pisarka, dziennikarka, kulturoznawczyni, przewodniczka miejska, zdobywczyni Paszportu Polityki, laureatka Damy Warszawy – to jeszcze nie wszystko, co można powiedzieć o Sylwii Chutnik. Ona sama dała temu wyraz, odpowiadając na pytania zadawane przez Agatę Passent oraz gości przybyłych na wieczór autorski. Mówiąc o swojej najnowszej książce, wyrażała podziw dla kobiet, które nie mają zahamowań i ot tak, same z siebie, stają na ringu. Trenujące zawodowo: Joanna Jędrzejczyk, Agnieszka Rylik i Iwona Guzowska oraz hobbystki: Małgorzata Halber i Natalia Fiedorczuk – to tylko niektóre bohaterki książki uprawiające boks, kick-boxing czy mieszane sztuki walki (MMA). Pomimo kontrowersji, zdecydowały się opowiedzieć o swojej pasji i niezrozumiałym dla wielu sposobie na życie.

Z kolei goście zgromadzeni na wieczorze autorskim byli pod wrażeniem wszechstronności Sylwii Chutnik. Zacięta w swoich działaniach jest również działaczką społeczną, należy do Porozumienia Kobiet i kieruje fundacją MaMa, która walczy o prawa matek w Polsce. Dlatego podczas spotkania nie mogło zabraknąć tematu wychowywania dzieci, ciągłej walki o równouprawnienie zarówno w sferze zawodowej, jak też prywatnej, a nawet mocno politycznego akcentu – planu wyburzenia Pałacu Kultury i Nauki. Na szczęście obeszło się bez światopoglądowych kłótni.

/Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie/