zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu widać dłoń dziecka która układa klocki

Placówki oświatowe wznowiły działalność

Data dodania: 19 maja 2020

Żłobek miejski i przedszkola publiczne w Legionowie zostały ponownie otwarte w poniedziałek (18 maja br.). Wcześniej placówki wdrożyły procedury bezpieczeństwa i zorganizowały pracę w sposób dostosowany do warunków epidemicznych. Obecnie będą przyjmować ograniczoną liczbę dzieci (zgodnie z wytycznymi GIS i MEN). Na razie zainteresowanie ze strony rodziców jest niewielkie.

Cofnij

Przypomnijmy, że Premier poinformował 29 kwietnia o możliwości wznowienia pracy żłobków i przedszkoli od 6 maja, ale kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa zostały pozostawione samorządom. Według wcześniejszych wytycznych placówki oświatowe miały być zamknięte do 24 maja, ale w związku z decyzją rządu, zakładającą wcześniejszą możliwość otwarcia instytucji opieki nad dziećmi, Legionowo podjęło przygotowania do jak najbezpieczniejszego uruchomienia miejskiego żłobka i przedszkoli.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci i personelu, ponieważ na terenie kraju i miasta wciąż mamy do czynienia z sytuacją epidemiczną. Po uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Legionowo przygotowano 630 miejsc, w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych 84 miejsca i w żłobku 72 miejsca. Z opieki w przedszkolach skorzystało w poniedziałek (18.05) - 89 dzieci, w szkołach podstawowych 3 dzieci, a w żłobku 38.

Pamiętajmy, że żłobek miejski i przedszkola funkcjonują w wyjątkowej, wcześniej nie spotykanej sytuacji. Opracowane zostały wszelkie regulaminy, placówki dysponują środkami dezynfekcyjnymi, rękawiczkami, maseczkami i termometrami. Pamiętajmy jednak, że jeśli nie musimy posyłać dziecka do przedszkola, nie róbmy tego. - mówi zastępca Prezydenta Miasta Piotr Zadrożny.