zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Pożegnanie z Konopnicką

Data dodania: 04 września 2017

Po 35 latach pracy w Liceum im. M. Konopnickiej i 18 latach na stanowisku dyrektora tej szkoły, na emeryturę odeszła Brygida Wagner-Konstantynowicz. Podczas ostatniej sesji (30.08) panią dyrektor pożegnali legionowscy samorządowcy.

W imieniu władz Legionowa przemawiał prezydent Roman Smogorzewski - Prosimy przyjąć serdeczne podziękowania za wieloletni trud włożony w wychowanie i edukację legionowskiej młodzieży. Dziękujemy za wieloletnie kierowanie najstarszym legionowskim liceum, a w ostatnich latach także gimnazjum, za kształtowanie umysłów, umiejętności i charakterów kolejnych pokoleń mieszkańców naszego miasta. Dla swych podopiecznych była Pani przewodnikiem, który odkrywał ich pasje, talenty, inspirował i motywował do podejmowania działań i rozwoju osobowości tak, aby sprostali wyzwaniom naszych czasów – napisali w pożegnalnym liście samorządowcy.

Dyrektor Wagner – Konstantynowicz także pięknie pożegnała się z Legionowem i obecnymi na sesji pracownikami legionowskiej oświaty: „Darem rozumu jest nie płakać nad tym, co czas zabiera, ale cieszyć się tym, co przynosi.”

Czas szybko płynie, szybciej niż nam się wydaje. Minął mój 35-letni czas przygody z legionowską oświatą, mój czas spędzony w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Kończę moją misję, kończę swoje dyrektorowanie. Z wielką wdzięcznością myślę o tym czasie w moim życiu i dziękuję Panu, że w swoim Bożym Planie przeznaczył mi właśnie tę szkołę. Dziękuję za każdego ucznia, za każdego rodzica, za wszystkich przełożonych, podwładnych, dziękuję za możliwość współpracy z Państwem.

Dziękuję Panu Prezydentowi Romanowi Smogorzewskiemu, Wiceprezydentowi, Pani Sekretarz, Pracownikom Urzędu Miasta Legionowo, Wydziałowi Edukacji, Radnym za owocną współpracę, życzliwość, okazywane mi zaufanie i wsparcie, za wszelką pomoc, za Państwa dobro wobec mnie i kierowanej przeze mnie przez 18 lat szkoły.

Jako nauczyciel, wychowawca, dyrektor miałam to wielkie szczęście, że mogłam urzeczywistnić swoją wizję szkoły budując most łączący moje marzenia z nadziejami i aspiracjami uczniów, nauczycieli i rodziców.

Dane mi było przeżyć wzruszenia, dumę z sukcesów uczniów, a awansu i rozwoju nauczycieli. Z nadzieją odchodzę na emeryturę i z niej czerpię radość i przeświadczenie, które tak trafnie wyraził najszczęśliwszy z Ewangelistów „w dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”. Dziś dziękując wszystkim Państwu i każdemu z osobna życzę radości z tego, co robicie dla innych, dla tego miasta, życzę spełnienia marzeń. Kolegom nauczycielom i dyrektorom legionowskich szkół, by przetrwali ten sztorm, by nie poddawali się mimo wichrów i niszczycielskiej siły, by płynęli w wyznaczonym przez siebie kierunku, by ich azymutem było to, co dyktuje serce. Mojej szkole życzę kultywowania własnej tradycji i własnej odrębności, a także odwagi w poszukiwaniu nowych wyzwań.

Niech wszystkim Państwu towarzyszy „Przesłanie Pana Cogito” - „Idź wyprostowany wśród tych, co za nami i to co przed nami ma niewielkie znaczenie w porównaniu z tym, co jest w nas. Dziękuję, że miałam możliwość pracować dla tego miasta i jego mieszkańców - powiedziała dyrektor Brygida Wagner-Konstantynowicz.

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

Miejska Biblioteka Publiczna w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejSystem Gospodarki Odpadami w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStraż Miejska w LegionowieKZB LegionowoPECPWK LegionowoStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowiePowiatowy Urząd Pracy w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa