zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Siga Siga, czyli grecki przepis na życie. WSTĘP PŁATNY

Siga Siga, czyli grecki przepis na życie. WSTĘP PŁATNY

Data dodania: 6 lutego 2018

(Piątek) 20:00 - 21:30

Cofnij

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z kulturą grecką! Tytuł programu „Siga, siga czyli grecki przepis na życie”

ZESPÓŁ OLYMPOS narodził się w 1999 roku w Warszawie. Na przestrzeni lat występował na wielu estradach i brał udział w różnego rodzaju wydarzeniach, między innymi:
– w programie “Kawa czy herbata” (TVP 1)
– w programie “Europa da się lubić” (TVP 2)
– w programie “Goście, goście” (TVN Warszawa)
– podczas Europejskiego Dnia Języków (Warszawa 2009)
– w spektaklu “Skok z wysokości” z Krystyną Jandą w roli głównej (Teatr Polonia)
– dla ambasad Cypru i Grecji
Repertuar zespołu obejmuje muzykę wyłącznie z rdzennych regionów Grecji. Brzmienie wytwarzane przez czterech muzyków doskonale oddaje klimat mitycznego świata i kultury Grecji. Bouzouki, darbuka, akordeon, instrumenty klawiszowe i wokal to zestawienie optymalne dla uzyskania dźwięków poruszających a jednocześnie porywających do tańca.

BEATA BETAKI KUCZBORSKA autorka bloga „Greckie opowieści Betaki” – strony o kilkudziesięciu podróżach do Grecji zilustrowanej wieloma fotografiami, z krótkimi wskazówkami: co, gdzie i dlaczego warto zobaczyć. Opowiadam tam o podróżach (tych dłuższych i krótszych), ciekawych, a czasem mało znanych miejscach, ale o tych znanych również, o kulturze greckiej: filmach, muzyce, książkach z Grecją w tle i o ważnych dla Greków, bądź dla niej osobach, o greckiej codzienności, zwyczajach, obyczajach i tradycjach, o tym, co związanego z Grecją dzieje bądź działo się w Polsce, opowiada wreszcie i o kuchni greckiej, która jest niezmiernie ważnym elementem greckiego życia.

 

ZESPÓŁ ILIOS w składzie: Irena Argiro Tsermegas, Bożena Głodkowska, Tomasz Kozłowski, popularyzuje kulturę tańca greckiego w ramach działalności Towarzystwa Przyjaciół Grecji. Naszymi nauczycielami byli instruktorzy i tancerze z Hellady (w tym ze słynnego Teatru Tańca im. Dory Stratu w Atenach): Savas Chadzijeorjiu, Sterjos Theocharidis, Angeliki Drakopulu, Kiriakos Chamalidis, Jota Konstandinu, Janis Karajanis. Znajomość tańca pogłębiają, uczestnicząc każdego roku w zabawach i festynach w różnych regionach Grecji.
Od przeszło dziesięciu lat organizują w Warszawie warsztaty tańca greckiego, które są okazją do poznania tradycji muzycznej wielu regionów – od Grecji kontynentalnej, przez wyspy, po miejskie rembetiko. Biorą także udział w festiwalach i innych imprezach na Mazowszu i w całej Polsce (poza Warszawą były to dotychczas m.in.: Tarnowskie Góry, Lądek-Zdrój, Wrocław, Szydłowiec, cykl imprez Karawana Europa). Taniec grecki jest ich pasją i przyjemnym sposobem na odreagowywanie codziennych stresów.

EWELINA TUŻNIK-PŁESZKA – ur. 15. 12. 1979 roku w Ożarowie (woj. Świętokrzyskie). W 1999 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie na wydziale Tkaniny Artystycznej. Od 1999 do 2004 roku studia w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki Warsztatowej w pracowni prof. Waldemara Szysza. Aneks z Malarstwa u prof. Barbary Szubińskiej. Aneks z Rysunku u prof. Franciszka Starowieyskiego. Jej praca dyplomowa znalazła się wśród 12 najlepszych polskich dyplomów w zakresie sztuk pięknych, oraz została nominowana do Nagrody Prezydenta RP. Studia menadżerskie w zakresie Zarządzania w Kulturze i Sztuce. Liczne wystawy indywidualne i zbiorowe. Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. W latach 2005-2007 mieszkała i tworzyła w Grecji, w Atenach dokąd najchętniej, nie tylko twórczo, powraca.

 

Bilety: 25 zł.

Rezerwacja i sprzedaż:
22 732 00 36 wew. 104
info@bibliotekalegionowo.pl
Bilety można kupić osobiście w godzinach pracy sekretariatu biblioteki w godzinach 8.00 – 16.00.

Dla tych, którzy cenią swój czas uruchomiliśmy możliwość zakupu za pośrednictwem przelewu bankowego. W tytule przelewu należy podać: ilość biletów, imię i nazwisko i tytuł imprezy “Siga, siga czyli grecki przepis na życie 16.02.2018”.

Numer konta
Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie
73 1560 0013 2185 3598 9000 0001