zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Wigilia w SP Nr 1

Data dodania: 27 grudnia 2018
Wigilia w SP Nr 1

Wigilia w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika (17 grudnia 2018 roku) była wyjątkowa, przybyli na nią liczni goście. W tym roku tę niezwykłą uroczystość współtworzyli uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Cofnij

W listopadzie wszyscy członkowie społeczności szkolnej zostali poproszeni o wypowiedź w dowolnej formie na temat świąt Bożego Narodzenia - czym są te niezwykłe święta dla nich i ich bliskich. Na podstawie zapisanych refleksji stworzono spektakl wigilijny. Przy użyciu niewielu słów, wymownych gestów, minimalistycznych rekwizytów mali artyści z towarzyszącymi im nauczycielami, przedstawili na scenie problemy współczesnego człowieka - wszechogarniający pośpiech, niedostrzeganie potrzeb innych, pogoń za różnymi dobrami, ale także samotność i zagubienie. Przedstawienie wzbogacone zostało niezwykłymi, przepięknie zaśpiewanymi (przez dwa chóry szkolne) pastorałkami. Nie bez znaczenia była bardzo wymowna dekoracja przedstawiająca rodzinę siedzącą przy wigilijnym stole z telefonami komórkowymi w rękach. Na scenie ustawione były także trzy choinki (pierwsza ubrana w aktywne telefony komórkowe – symbol zachwytu nad wszelakiego rodzaju nowinkami technicznym, druga przyozdobiona w sztućce – symbol konsumpcyjnego stylu życia, zaś trzecia w banknoty – symbol bogactwa i dążenia do gromadzenia majątku).

Spektakl zakończył się NADZIEJĄ przejawiającą się zbudowaniem oryginalnej choinki z pudełek różnej wielkości i przesłaniem zaśpiewanym przez jednego z uczniów „OTO DZIŚ NARODZIŁA SIĘ MIŁOŚĆ.” To przedsięwzięcie odbyło się dzięki współpracy wielu rodziców, uczniów i nauczycieli.

Po przedstawieniu Pani Dyrektor i zaproszeni goście złożyli zebranym życzenia. Uroczystość zakończyło symboliczne połamanie się opłatkiem i spotkanie wigilijne przy stole zastawionym tradycyjnymi potrawami.

/Szkoła Podstwowa Nr 1/

Wigilia w SP Nr 1Wigilia w SP Nr 1