zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Zdobądź złotą odznakę Szlaku

Data dodania: 19 lipca 2018
Odznaki szlaku. W tle mapa. fot. powiat legionowski

Lubisz turystykę pieszą i rowerową? Interesuje cię historia regionu, w którym mieszkasz? Masz szansę zdobyć ustanowioną przez Powiat Legionowski Odznakę Turystyczną Patriotycznego Szlaku Polski Walczącej.             

W starostwie powiatowym, w wydziale kultury i promocji bezpłatnie udostępniana jest książeczka przeznaczona do rejestracji i późniejszej weryfikacji pokonanej trasy.

W 2014 r. Powiat Legionowski oddał do użytku Turystyczny Szlak Patriotyczny Polski Walczącej – trzy trasy o łącznej długości ponad 140 km. Projekt cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno wśród mieszkańców, jak i osób odwiedzających nasz powiat w celach wypoczynkowych.

Ustanowiona w tym roku Odznaka Turystyczna Szlaku Polski Walczącej honoruje osoby szczególnie zaangażowane w poznawanie historii lokalnej przy wykorzystaniu Szlaku. Aby zdobyć brązową Odznakę, należy w okresie jednego roku zwiedzić przynajmniej 5 miejsc pamięci w Legionowie oraz przynajmniej 15 - na terenach pozostałych gmin powiatu legionowskiego. Na srebrną Odznakę zasługują ci, którzy w okresie nie dłuższym niż dwa lata zwiedzą przynajmniej 9 miejsc pamięci w Legionowie oraz 25 na terenach pozostałych gmin powiatu. Najwyższy stopień, czyli złotą Odznakę otrzymują turyści mający na koncie zwiedzenie w okresie nie dłuższym niż trzy lata 14 miejsc pamięci w Legionowie oraz 35 na terenie pozostałych gmin powiatu legionowskiego. Miejsca pamięci powinny być zwiedzane, uwzględniając oba kierunki marszruty, w kolejności trasy szlaku.

źródło i szczegóły: Powiat legionowski

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Santander Bank Polska SA
96 1090 1841 0000 0001 4147 9243

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie