zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu

Data dodania: 16 grudnia 2019
Rafał Smoliński w basenie/Fot. UKS Delfin

W dniach 13-15.12.2019 roku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 16-letnich w sezonie 2019/2020. Na 25 metrowej pływalni „AQUA” w Lublinie. W rywalizacji sportowej o mistrzowskie tytuły walczyło 305 zawodniczek i zawodników z 91 klubów pływackich z całej Polski.

Cofnij

UKS „Delfin” Legionowo pod opieką trenera Piotra Cesarczyka reprezentował Rafał Smoliński.

W pierwszym dniu zawodów Rafał Smoliński startował na dystansie 50 m stylem dowolnym uzyskując w eliminacjach czas 23,46 s bijąc swój rekord życiowy. Rezultat  ten okazał się piątym czasem porannych eliminacji i zapewnił Rafałowi występ w finale A.

W popołudniowym finale A popłynął fantastycznie bijąc po raz kolejny rekord życiowy uzyskając czas 23,04 s. Zdobył tym wynikiem srebrny medal Mistrzostw Polski na dystansie 50 m stylem dowolnym po bardzo wyrównanej i emocjonującej walce.

W sobotę w kwalifikacjach na dystansie 50 m stylem motylkowym po raz kolejny pobił rekord życiowy i z dziewiątym czasem eliminacji 25,86 s wywalczył swój drugi finał A.

W popołudniowym finale Rafał po raz kolejny pobił rekord życiowy 25,72 s i utrzymał dziewiąte miejsce w Polsce na 50 m w stylu motylkowym.

W kolejnym dniu zawodów startem na 100 m stylem dowolnym również ustanowił nowy rekord życiowy 52,08 s zajmując dziewiąte miejsce w eliminacjach. Wywalczył swój trzeci finał A.

W popołudniowym finale walczył z dużą determinacją, uzyskany czas 52,26 s pozwolił mu na zajęcie dziesiątego miejsca w Polsce na 100 metrów w stylu dowolnym.

Gratulujemy Rafałowi Smolińskiemu bardzo udanego startu na Mistrzostwach Polski, zdobytego medalu, wielkiej determinacji, ducha walki i wielkich emocji dostarczonych w każdym swoim występie.

/UKS Delfin/