zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Gdzie po nocną pomoc lekarską

Data dodania: 20 grudnia 2012
Cofnij

Przypominamy, że świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są udzelane w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Legionowo" przy ul. Sowińskiego 4.

tel. 22 767 0 767

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8.00 do 8.00 dnia następnego.

Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne ( dla osób ubezpieczonych) i udzielane bez skierowania w przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia się stanu zdrowia w chorobach przewlekłych.

Dyżurujący w przychodni lekarze ( internista i pediatra) oraz 3 pielęgniarki udzielają porad: w warunkach ambulatoryjnych,
w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych) telefonicznie.

W dni ustawowo wolne od pracy, po godzinie 18.00 pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.

Ratownictwo medyczne na terenie Miasta Legionowo od 1 Lipca 2012 r. obowiązuje tylko jeden numer do ratownictwa medycznego:

tel. 999

Zawsze, kiedy wydaje nam się, że nasze lub czyjeś życie jest zagrożone, należy bezwzględnie telefonować pod numer alarmowy ratownictwa medycznego.

Karetka wyposażona w specjalistyczny sprzęt ma fachowy zespół ratowniczy, który szybko dojedzie pod wskazany adres. Przyjmujący zgłoszenie dyspozytor potrafi ocenić czy stan zdrowia pacjenta wymaga wysłania karetki, czy też odesłania do nocnej opieki wyjazdowej lub ambulatoryjnej.