zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
foto: miejscowa.pl

MIĘDZYNARODOWO W TRÓJCE

Data dodania: 24 lutego 2014

W połowie lutego przez kilka dni studenci z Brazylii, Iranu i RPA zrzeszeni w międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC byli gośćmi w legionowskiej Trójce. Na spotkaniach z nimi uczniowie tej szkoły m.in. szlifowali znajomość języka angielskiego.

Cofnij

Dotychczas w ramach swoich programów AIESEC przydzielała studentów głównie szkołom ponadgimnazjalnym, jednak od tego roku zajęcia są organizowane także dla gimnazjalistów, a w Trójce ta formuła została jeszcze bardziej rozszerzona – na starsze klasy podstawówki. To już nie po raz pierwszy dało możliwość współdziałania uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Przy okazji nauki języka angielskiego w jego różnych odmianach młodzież bawi się i wzajemnie poznaje – mówi Joanna Bieńko, dyrektor Zespołu Szkół nr 3.

Obcowanie z osobami mówiącymi po angielsku skłania, a nawet zmusza młodych ludzi do posługiwania się tym językiem, ale są i inne ważne aspekty takich spotkań. To praktyczna komunikacja międzykulturowa, czyli nabywanie wiedzy o innych kulturach bezpośrednio od ich przedstawicieli, bez możliwych zniekształceń ze stronych mediów. Legionowska młodzież dostaje rzadką okazję poznania osób z odległych zakątków świata i może dowiedzieć się wprost od nich o blaskach i cieniach codziennego życia w ich ojczyznach. Pozwala to lepiej zrozumieć świat i skutecznie leczy ze stereotypów obecnych w myśleniu wielu z nas.

RPA, Iran i Brazylia to kraje z wieloma problemami, jak duże nierówności społeczne, bieda czy brak wody pitnej, o czym dowiedzieli się uczniowie Trójki. Dało im to możliwość zastanowienia się, jak można byłoby pomóc ich mieszkańcom, pomimo tysięcy kilometrów, które nas dzielą. Z drugiej strony, goście zaprezentowali swoje kraje jako miejsca ciekawe, barwne i pełne dobrych ludzi. Oprócz tego uczyli legionowian popularnych fraz w swoich językach, a nawet tłumaczyli zawiłości ich alfabetów. Gospodarze zrewanżowali się im tym samym. Przez cały czas w użyciu była angielszczyzna, z niewątpliwym pożytkiem dla wszystkich obecnych.