zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Wszystkie

 • ZdrowieDziecko przyjmujące szpionkę w ramię

  Rodzice i opiekunowie - nie odkładajcie decyzji o szczepieniu dzieci

  dodano: 26 lutego 2024
  W związku z możliwym wzrostem liczby przypadków odry w krajach UE/EOG, w nadchodzących miesiącach apelujemy o uzupełnienie zaległych szczepień przeciwko odrze u dzieci!
 • EdukacjaPlakat informujący o 84. rocznicy Zbrodni w Palamirach

  84. rocznica mordu w Palmirach

  dodano: 23 lutego 2024

  W październiku 1939 r. Niemcy wyznaczyli na komisarycznego burmistrza (wójta) Legionowa Reinholda Marielke. Będąc nastawionym życzliwie do Polaków szybko stał się osobą niewygodą dla lokalnego środowiska volksdeutschy. Uknuty został spisek, którego celem było pozbycie się Marielke i rozprawa z liderami polskiego społeczeństwa w gminach Legionowo i Jabłonna.

 • EdukacjaZdjęcie fałszywego e-maila od KGP

  Uwaga na fałszywe e-maile

  dodano: 22 lutego 2024
  Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców wiadomości mailowych rzekomo pochodzących od Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia.
 • KomunikacjaDwie hulajnogi elektryczne w barwach firmy Lime

  Lime rozpoczyna kolejny sezon w Legionowie

  dodano: 22 lutego 2024

  Od 26 lutego e-hulajnogi Lime wrócą do Legionowa. Firma rozpoczyna swój już szósty sezon działalności w Polsce.

 • KomunikatyLogo Zielona ławeczka

  Wygraj 3000 zł na zielony zakątek na Twoim osiedlu!

  dodano: 22 lutego 2024
  Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie grantowym dla mieszkańców miast. Serdecznie zapraszamy do udziału w X edycji projektu Zielona ławeczka! Chcesz zdobyć grant i stworzyć wymarzony miniogród? Zbierz sąsiadów i wspólnie złóżcie wniosek!
 • KulturaOkładka książki z napisem konkurs na jubileuszowy ex libris

  Konkurs na jubileuszowy ex libris

  dodano: 22 lutego 2024
  Z okazji 10-lecia działalności Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie organizuje konkurs na jubileuszowy Ex libris*. Nagrodzony projekt znajdzie się na bibliotecznej pieczątce, którą będziemy znakować książki wprowadzone do naszego księgozbioru w tym roku. Zapraszamy do udziału w konkursie!
 • EdukacjaBiurko, krzesło, na ścianie tablica

  Cykl wywiadów z laureatami konkursu „Innowacyjny Nauczyciel” cz. II

  dodano: 22 lutego 2024

  Z okazji przypadającej w tym roku jubileuszowej X edycji konkursu „Innowacyjny Nauczyciel” i „Lider Twórczego Zarządzania” prezentujemy cykl wywiadów z laureatami którzy otrzymali ten zaszczytny tytuł w ciągu ostatnich lat. Tytuł "Innowacyjny Nauczyciel" to prestiżowe wyróżnienie Prezydenta Miasta Legionowo, które jest przyznawane w ramach konkursu przez kapitułę składającą się z ekspertów w dziedzinie edukacji z m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty, Uniwersytetu Warszawskiego oraz prasy oświatowej.

 • SportDwaj zawodnicy KPR Legionowo na parkiecie

  Kapitalne widowisko w Legionowie, padło 80 bramek!

  dodano: 21 lutego 2024
  W sobotę 17 lutego w Arenie Legionowo nasza drużyna w ramach 21 kolejki Superligii rozegrała mecz przeciwko Azotom-Puławy.
 • KomunikatyKsiążeczki wojskowe i pieczątki na biurku

  Kwalifikacja wojskowa 2024

  dodano: 21 lutego 2024

  26 lutego 2024 r. rozpocznie się kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców powiatu legionowskiego.

 • KulturaDzieci i osoby dorosłe pozujące do zdjęcia

  Bajczytanki Pani Hanki po raz piąty

  dodano: 21 lutego 2024

  W Poczytalni (19.02) już po raz piąty odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Bajczytanki Pani Hanki”, który honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Legionowo.