zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
<b></b>

Blokada NFZ

Data dodania: 18 grudnia 2009
Cofnij
Mazowieckie Szpital Onkologiczny w Wieliszewie już od stycznie 2010 będzie gotowy na przyjmowanie pierwszych pacjentów, niestety nie będzie to możliwe w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej – Curie jako zarządca szpitala, wystąpiła do NFZ o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej ze środków publicznych. Świadczenia te na pewno bardzo by pomogły pacjentom ze wschodniego i północnego Mazowsza, jednak odpowiedź nie była taka, jakiej się spodziewano.

Nowoczesna placówka posiada sprzęt do diagnozowania, profilaktyki i leczenia pacjentów na najwyższym poziomie. Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski od samego początku wspierał przedsięwzięcie. Pierwsze plany mówiły o budowie szpitala w Legionowie, lecz grunty na terenie miasta (m.in. na Grudziach) nie były przygotowane pod budowę szpitala. Ostatecznie wybrano grunty na terenie sąsiedniej gminy Wieliszew, które Legionowo otrzymało w ramach rozliczenia za długi Przedsiębiorstwa Gospodarstw Rolnych. Władze uczelni otwierając szpital liczyły na podpisanie kontraktu z NFZ na świadczenia nieodpłatnych usług medycznych dla pacjentów. Odpowiedź Mazowieckiego oddziału NFZ była jednak negatywna. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zaplanował w budżecie na 2010 r. przeznaczenia funduszy na nowe placówki. Ograniczy się jedynie do przedłużania dotychczasowych umów, co dla Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego w Wieliszewie oznacza brak możliwości funkcjonowania