zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Uczniowie ocenili

Data dodania: 2 lipca 2010
Atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne są najlepszym sposobem zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży. Pomagają w harmonijnym i prawidłowym rozwoju psychofizycznym i duchowym młodego człowieka oraz w odnalezieniu się w dzisiejszym świecie, w którym istnieje wiele zagrożeń.
Cofnij

W okresie od lutego do czerwca 2010 roku Gmina Legionowo sfinansowała realizację 52 programów profilaktycznych zajęć pozalekcyjnych, które odbywały się na terenie 7 szkół. W związku z zakończeniem realizacji cyklu profilaktycznych zajęć pozalekcyjnych w II semestrze roku szkolnego 2009/2010 Wydział Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych przeprowadził badania ankietowe, którymi zostało objętych 140 losowo wybranych uczestników programu z 7 szkół. Taka corocznie przeprowadzona ewaluacja ma na celu systematyczne badanie wartości realizowanych programów z punktu widzenia przyjętych kryteriów, w celu ich doskonalenia i dopasowania do potrzeb młodych odbiorców. Ewaluacja jest też ważną częścią procesu podejmowania decyzji przy wyborze oferty programów profilaktycznych realizowanych w kolejnych semestrach nauki szkolnej. To również ocena przydatności i skuteczności podejmowanych działań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w odniesieniu do założonych celów, służąca doskonaleniu działań profilaktycznych. Ewaluacji dokonano na podstawie analizy ankiet do programów profilaktycznych realizowanych w terminie 15.02.2010r.-11.06.2010r. oraz informacji zebranych od realizatorów tych zajęć. Z przeprowadzonych badań wynika, iż realizowane zajęcia cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Wzięło w nich udział ponad 1.500 uczniów. Aż 94% ankietowanych przyznało, że zamierza uczestniczyć w programie w przyszłym roku szkolnym. Zdaniem młodzieży udział w zajęciach wpłyną bardzo pozytywnie na ich zachowanie co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że istnieje niekwestionowana potrzeba realizacji tego zadania w nadchodzacych latach. Z dokonanej analizy zebranego materiału wynika ponadto , że zaistniała konieczność organizacji cyklu zajęć, których celem będzie minimalizacja szkód psychospłecznych i somatycznych powstałych w wyniku nadmiernego oglądania telewizji oraz spędzania czasu przed monitorem komputera. W przyszłości powinno się zwiększyć liczbę profilaktycznych kół sportowych z naciskiem na zajęcia na basenie oraz zajęcia taneczne, gdyż ten rodzaj zajęć najbardziej interesuje legionowską młodzież.

Szczegółowye wyniki badań w zakładce "Zdrowie"