zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Reforma samorządowa w Gruzji – Legionowo pomaga

Data dodania: 16 września 2014

Samorządowcy z Gruzji oraz przedstawiciele tamtejszego Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Infrastruktury gościli w miniony czwartek w Legionowie. Wizyta studyjna w naszym mieście była częścią szkolenia „Reforma samorządowa w Gruzji”, zorganizowanego w dniach 8-12 września przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej.

Cofnij

Podczas potkania w Legionowie zaprezentowany został sposób funkcjonowania oraz zadania Urzędu Miasta Legionowo. Zagranicznych gości (m.in. z Tibilisi i Batumi) przywitał zastępca Prezydenta Miasta Piotr Zadrożny, który przedstawił krótką prezentację o mieście. Następnie przedstawiciele wybranych komórek Urzędu Miasta scharakteryzowali sposoby i działania w wybranych aspektach życia miasta. Dotyczyły one m.in. - roli i zadań Urzędu Miasta Legionowo o których opowiedziała Sekretarz Miasta Danuta Szczepanik a także zdrowia i walki z nałogami, zaprezentowane przez Ewę Milner-Kochańską Naczelnik Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych.

Zagraniczni goście aktywnie uczestniczyli w prezentacjach zadając liczne pytania i dzieląc się swoimi przemyśleniami. Szczególnie zainteresowali się powstającymi ścieżkami rowerowymi oraz działającą w Arenie bezpłatną wypożyczalnią rowerów.

Po zakończeniu panelu odbywającego się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta gruzińscy przedstawiciele mogli poznać Legionowo. Odwiedzili m.in. - Arenę Legionowo, Muzeum Historyczne, plac budowy Centrum Komunikacyjnego. W każdym z miejsc mogli poznać dokładniejsze informacje o każdym z prezentowanych obiektów.

Szkolenie realizowane jest w ramach Akademii Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego, we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i finansowane ze środków Programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP.

Program Akademii Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego, realizowany od 2011 roku, został stworzony przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej z inicjatywy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Celem programu jest wzmocnienie administracji publicznej w państwach Partnerstwa Wschodniego poprzez organizację specjalistycznych modułów szkoleniowych dla urzędników z państw partnerskich: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.