zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Wszystkie

 • Zdrowiedwoje starszych ludzi macha ręka i uśmiecha się

  Podziękuj dziadkom!

  dodano: 12 marca 2024
  Badania społeczne wykazują, że prawie 75% osób dorosłych przyznaje, że wartości wpojone im przez dziadków w młodym wieku miały znaczący wpływ na kształtowanie ich osobowości. Jakie są 3 rzeczy, za które podziękujesz swoim dziadkom?
 • EdukacjaNapis - Komunikat

  Stypendia dla studentów z niepełnosprawnościami

  dodano: 12 marca 2024
  O stypendium mogą ubiegać się studenci będący mieszkańcami Legionowa z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności, którzy spełniają jednocześnie niżej wymienione warunki:
 • EdukacjaNauczycielka Dorota Hepner

  Cykl wywiadów z laureatami konkursu "Innowacyjny Nauczyciel" cz. VI

  dodano: 12 marca 2024

  Z okazji przypadającej w tym roku jubileuszowej X edycji konkursu "Innowacyjny Nauczyciel" i "Lider Twórczego Zarządzania" prezentujemy cykl wywiadów z laureatami, którzy otrzymali ten zaszczytny tytuł w ciągu ostatnich lat. Tytuł "Innowacyjny Nauczyciel" to prestiżowe wyróżnienie Prezydenta Miasta Legionowo, które jest przyznawane w ramach konkursu przez kapitułę składającą się z ekspertów w dziedzinie edukacji z m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty, Uniwersytetu Warszawskiego oraz prasy oświatowej.

 • ZdrowieDzieci w ławkach szkolnych

  Nie pozwól na rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych w szkole/placówce opiekuńczej twojego dziecka

  dodano: 12 marca 2024

  Szkoły i placówki opiekuńcze mogą być miejscem rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. W żłobkach, przedszkolach, punktach opieki dzieci spędzają ze sobą dużo czasu, a to ułatwia przenoszenie się drobnoustrojów chorobotwórczych poprzez kaszel, kichanie, dotykanie wspólnych powierzchni i bezpośredni kontakt.

 • EdukacjaFragment roweru - kierownik

  Rowerzysto piłeś - nie jedź!

  dodano: 12 marca 2024

  Nie każdy pamięta o tym, że jadąc rowerem pod wpływem alkoholu, narusza obowiązujące przepisy. Ponadto nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników.

 • Edukacjatańczą dzieci i jedna osoba dorosła

  Rytmika w przedszkolach

  dodano: 11 marca 2024
  Nie od dzisiaj wiemy, że zabawy i ćwiczenia muzyczno-ruchowe, które wspierają koordynację ruchową są bardzo istotne dla rozwoju dziecka. Miło nam poinformować, że w legionowskich przedszkolach w lutym ruszyły zajęcia, na które czekali z niecierpliwością wszyscy rodzice.
 • Samorządowedwie kamery na słupie

  Monitoring 2.0

  dodano: 11 marca 2024
  „Bezpieczne miasto” to sformułowanie, które używane jest w wielu kontekstach. Samorządy mówią głównie o ograniczeniu liczby wypadków oraz walce z przestępczością; teoretycy o rozwoju modelu smart city; praktycy i aktywiści – o planowaniu miast bezpiecznych dla pieszych, rowerzystów oraz o miastach bezpiecznych dla aktywności osób w różnym wieku. Natomiast mieszkańcy liczą na spokojną okolicę, która w sposób rozsądny zapewni bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom.
 • EdukacjaBawią się dzieci klockami i siedzą na dywanie

  Bezpieczeństwo dzieci to nasz priorytet

  dodano: 11 marca 2024
  Do 15 sierpnia 2024 roku wszystkie instytucje pracujące z dziećmi muszą dostosować swoją działalność do nowych przepisów. Nowelizacja Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego ma na celu stworzenie warunków skutecznej ochrony małoletnich. Wszystkie legionowskie placówki zostały zobligowane do usilnej pracy nad wdrożeniem nowych standardów. Towarzyszyły temu szkolenia, spotkania, warsztaty i prace w specjalnych, stworzonych na tę okoliczność zespołach.
 • ZdrowieNapis informujący o akcji Rozdajemy uśmiechy na zdrowie

  Rozdajemy uśmiechy na zdrowie

  dodano: 11 marca 2024
  Uwaga rodzice! Jeszcze są miejsca w akcji prowadzonej przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Septodont oraz Enel-med Stomatologia. Może to być ciekawa propozycja dla rodzica, który musi leczyć dziecko w narkozie.
 • KomunikatyGrafika wyróżniająca z napisem - Zła jakość powietrza

  Ostrzeżenie o złej jakości powietrza

  dodano: 8 marca 2024
  Dziś (08.03) na części woj. mazowieckiego, w tym w powiecie legionowskim, istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 (100 µg/m3).