zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Wszystkie

 • Komunikacja

  Nowe stojaki rowerowe przy Centrum Komunikacyjnym.

  dodano: 06 listopada 2019
  Powstanie Centrum Komunikacyjnego w Legionowie, połączone z zakończeniem przebudowy linii kolejowej Warszawa-Legionowo sprawiło, że pociąg stał się najszybszym i najwygodniejszym sposobem dojazdu do Warszawy. Coraz więcej osób przekonuje się, że rower jest szybkim i wygodnym sposobem dotarcia na stację kolejową, a przy tym zdrowym i przyjaznym środowisku.
  więcej
 • Komunikacja

  Utrudnienia - punkt wydawania Karty Legionowianina

  dodano: 06 listopada 2019
  W związku z rozpoczęciem prac malarskich w Biurze Obsługi Klienta od czwartku 7 listopada, od godz. 14:30 do wtorku 12 listopada punkt obsługi wydawania kart legionowianina będzie nieczynny.
  więcej
 • Wyjątkowe urodziny

  Wyjątkowe urodziny

  dodano: 05 listopada 2019

  Generał Stanisław Mandykowski obchodzi czwartego listopada swoje 100-urodziny. Z tej okazji Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Anną Kordys odwiedzili jubilata i w imieniu mieszkańców złożyli mu życzenia zdrowia i pomyślności.

  więcej
 • SportMichał Perl z flagą Legionowa

  Szczęśliwa 7 na Pucharze Świata Michała Perla

  dodano: 05 listopada 2019
  W dniach 1-3 listopada w mieście Jełgava na Łotwie odbył się Puchar Świata w zimowym pływaniu, który jest jednym z sześciu etapów zawodów światowej federacji IWSA ( International Winter Swimming Association). Michał Perl, wielokrotny zwycięzca Mistrzostw Świata z Murmańska 2019, który reprezentował Polskę oraz klub UKS „Delfin” Legionowo zdobył tam 7 złotych medali.
  więcej
 • KomunikatyDąb dziadek

  Nowe pomniki przyrody

  dodano: 05 listopada 2019
  Według ustawy o ochronie przyrody pomnikami przyrody są pojedyncze twory przyrody żywej i nieożywionej lub ich skupiska o szczególnej wartości przyrodniczej, naukowej, kulturowej, historycznej lub krajobrazowej oraz odznaczające się indywidualnymi cechami, wyróżniającymi je wśród innych tworów, między innymi okazałych rozmiarów drzewa.
  więcej
 • KomunikatyNie truj daj oddychać

  Czterysta pieców mniej

  dodano: 04 listopada 2019

  Program wymiany pieców w Legionowie wystartował w listopadzie 2015 r. W piątek (20.09) podpisano 400. umowę na wymianę pieca węglowego. Od tego czasu podpisano następnych 15 umów. Czekamy na następnych mieszkańców, którzy chcą zrezygnować z „kopciucha” na rzecz bardziej ekologicznego i wygodnego pieca.

  więcej
 • Kalendarz wydarzeńKonsultacje ws. przebudowy ul. Leszczynowej

  Konsultacje ws. przebudowy ul. Leszczynowej

  dodano: 04 listopada 2019

  Zapraszamy na konsultacje społeczne dot. przebudowy ulicy Leszczynowej, które odbędą się 7 listopada. Swoje propozycje i uwagi będzie można zgłaszać na spotkaniu oraz po nim (do 14 listopada) wysyłając je na adres mailowy - konsultacje@um.legionowo.pl.

  więcej
 • EKO LegionowoJeż

  Jesień w parku i ogrodzie

  dodano: 04 listopada 2019

  W związku z licznymi uwagami mieszkańców dotyczącymi nadmiernego wygrabiania liści na terenach zieleni osiedlowej apelujemy do zarządców osiedli o ograniczenie zakresu tych prac. Także właściciele indywidualnych ogrodów powinni zastanowić się nad celowością grabienia wszystkich liści w swoich ogrodach.

  więcej
 • SeniorzyBezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny/Fot. Biuro Prewencji KGP

  Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

  dodano: 31 października 2019

  Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców.

  więcej
 • KomunikatyDzień Wszystkich Świętych

  Dzień Wszystkich Świętych

  dodano: 31 października 2019

  Dzień Wszystkich Świętych to uroczystość, w której wspomina się wszystkich zmarłych. Jest to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. Dzień Zmarłych jest również zachętą do zadumy, do przemyśleń o przemijającej historii. Wszystkich Świętych rozpoczyna okres poświęcony wspomnieniom zmarłych, dlatego tego dnia odwiedzamy groby wszystkich naszych bliskich, wspominamy ich i ku uczczeniu pamięci o nich, dekorujemy groby i zapalamy na nich znicze.

  więcej