zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Wszystkie

 • EKO LegionowoSamochód elektryczny podłączony do ładowania

  Prądem po ekologię

  dodano: 8 września 2022

  Już wkrótce w Legionowie pojawi się kolejna ogólnodostępna stacjonarna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Zostanie ona zlokalizowana na najwyższym poziomie parkingu Park and Ride przy ul. Szwajcarskiej.

 • Skan zdjęcia żołnierzy z Westerplatte

  Karol Szwedowski – najstarszy Westerplatczyk

  dodano: 8 września 2022

  W nadchodzący poniedziałek (12.09) o godzinie 14:00 na kwaterze wojennej położonej na Cmentarzu Parafialnym w Legionowie przy al. Legionów zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Karola Szwedowskiego. Serdecznie zapraszamy na uroczystość. Poniżej krótka informacja o postaci.

 • EdukacjaMężczyzna na skale, w tle góry. Napis: Pomagamy sięgać wysoko. Poniżej logo - mojestypendium.pl

  Sięgnij po marzenia z Moim Stypendium!

  dodano: 8 września 2022
  Marzeniem ambitnej młodzieży jest nauka w dobrym, miejskim liceum, a potem wyjazd na prestiżowe studia za granicę. Marzenia zmotywowanych studentów to prowadzenie projektów naukowych i artystycznych oraz zdobywanie wysokich osiągnięć w karierze sportowej. Liczni absolwenci marzą o lepszym starcie na rynku pracy i podnoszeniu swoich kompetencji. Odpowiedzią na te marzenia są stypendia. Tak, stypendia!
 • KomunikatyProjektowany budynek PIK

  Umowa na projekt budynku PIK podpisana

  dodano: 8 września 2022

  W listopadzie 2021 r. Gmina Miejska Legionowo użyczyła Powiatowi Legionowskiemu teren u zbiegu ulic Warszawskiej, Sobieskiego, Norwida i Wysockiego o powierzchni ponad pół hektara. W tym miejscu powstać ma nowa siedziba Powiatowej Instytucji Kultury. Obiekt będzie miał ok. 3 600 m kw. powierzchni, dwie kondygnacje naziemne oraz jedną podziemną. W miniony wtorek (6.09) podpisano umowę na wykonanie pełnej dokumentacji projektowej dla tego przedsięwzięcia.

 • KulturaZespół na scenie - David Cross Band

  Progresywny wrzesień

  dodano: 7 września 2022

  7. Edycja Festiwalu Rocka Progresywnego odbędzie się już za chwilę, bo 10 września. W jego ramach odbędą się cztery koncerty. Otwarcia dokona Fren, który nie boi się wypełniać swych długich, wielowątkowych kompozycji emocjonalnymi pejzażami. Drugi koncert to występ Metafox - muzyka z pogranicza modern fusion, przestrzeń i elektronika. The Adekaem zaproponuje mieszankę klasycznego rocka i jazz-rocka inspirowanego progresywnym i psychodelicznym rockiem lat 70-tych. Wreszcie gwiazda - David Cross Band. Elektryczne skrzypce lidera zespołu przyczyniły się niegdyś do budowania legendy King Crimson, teraz będą przewodziły muzycznym pejzażom malowanym przez Jonathana Casey'a, Sheilę Maloney, Micka Paula i Jacka Summerfielda.

 • KomunikatyGrafika wyróżniająca - Wyłączenia wody

  Wyłączenia wody: 12.09.2022

  dodano: 7 września 2022
  Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne „Legionowo” Sp. z o.o. zawiadamia o wyłączeniach dostaw wody na terenie miasta.
 • EKO LegionowoOgród, kilka drzew i posągi - muzy

  Muzy w zielonym ogrodzie

  dodano: 7 września 2022

  Już wkrótce teren filii Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Targowej zyska nową estetykę i funkcjonalność. „Ogród Muz” znajdujący się na tyłach budynku zostanie dopełniony nowymi nasadzeniami. Zabieg ten ma na celu utworzenie ogólnodostępnej przestrzeni dedykowanej na miejsce odpoczynku oraz społecznych działań kulturalnych przy placówce.

 • KulturaMaska przeciwgazowa - eksponat muzealny

  Muzealny zabytek września

  dodano: 7 września 2022
  Muzeum Historyczne w Legionowie prezentuje muzealny zabytek września: Maska przeciwgazowa wz. 24 tzw. RSC wyprodukowana w maju 1939 r. Podczas kampanii wrześniowej 1939 r. znajdowała się na wyposażeniu Kazimierza Grymuły, żołnierza 1. Dywizjonu Pociągów Pancernych z Legionowa. Dar Jana Kantego Grymuły dla Muzeum Historycznego w Legionowie.
 • EdukacjaBiały znak poziomy - rower - na kostce brukowej

  Rowerzysto – bądź bezpieczny na drodze!

  dodano: 7 września 2022

  Rower to nie tylko codzienny środek transportu, którym można poruszać się do pracy lub na zajęcia, ale jazda nim, to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, wycieczki krajoznawczej, a także relaks dla całej rodziny. Cieplejsze dni sprzyjają użytkownikom dwóch kółek, by jednak sezon rowerowy był nie tylko przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny, policjanci przypominają o przestrzeganiu podstawowych zasad korzystania z jednośladów. Znajomość i poszanowanie przepisów mają niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 • KulturaGrafika promująca Miejski Festiwal Młodych Talentów Legionowo

  Miejski Festiwal Młodych Talentów

  dodano: 7 września 2022

  Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w Miejskim Festiwalu Młodych Talentów. Uczestnikami mogą być uczniowie legionowskich szkół.